Kontakt

 Radom, ul. Wernera 12
  48 381-15-95
  48 618-06-56
 e-mail: biuro@kowalczyk.eu

Filmy

Więcej

Dla architekta

Więcej

blueChip

Print

Niebieski klucz

System elektroniczny charakteryzuje się dużą elastycznością w nadawaniu praw dostępu i znacznie niższymi kosztami użytkowania niż rozwiązania mechaniczne. System blueChip łatwo dopasowuje się do zmian organizacyjnych, utracone klucze są w prosty sposób blokowane. Poza tym blueChip umożliwia integrację z systemami tj. instalacja alarmowa, system zarządzania czasem pracy czy kompleksowy system zarządzania budynkiem. Wkładka blueChip pasuje do każdego standardowego zamka i zastępuje wkładkę mechaniczną, nie wymagając jakichkolwiek dodatkowych obróbek.

Elastyczny i efektywny

Wkładki i czytniki dostępowe współpracują z kluczem elektronicznym, nie wymagającym konserwacji. Zasada jego działania jest identyczna do klucza tradycyjnego. Zasilanie zapewniają dostępne w handlu baterie litowe, które wytrzymują wiele lat.

Komunikacja pomiędzy kluczem a wkładką jest chroniona przed celowymi zakłóceniami w sposób sprawdzony w blokadach samochodowych typu immobiliser. Do zarządzania systemem blueChip służy komfortowe oprogramowanie, umożliwiające natychmiastowe zablokowanie utraconych kluczy, a także zmianę i nadanie nowych praw dostępu do pomieszczeń. Każda taka korekta planu dostępu jest zabezpieczona przed zmianami podczas przetwarzania przez program.

Technologia blueChip pozwala na czasowe ograniczanie dostępu. Można z dokładnością do 15 minut zaplanować dostęp do określonych pomieszczeń na cały tydzień, dni świąteczne, weekendy: ustalić kiedy, kto i jakie drzwi może otworzyć, a kiedy ma zakaz wstępu. Każde otwarcie drzwi i każda próba użycia nieuprawnionego klucza jest rejestrowana. W przypadku wkładek z funkcją rejestrowania czasu jest dodatkowo zapisywana data i godzina wejścia i wyjścia

Technologia blueChip

Klucz blueChip posiada profil elektroniczny i unikalny kod. Nie wymaga konserwacji ani własnego zasilania. Transfer danych pomiędzy kluczem a wkładką lub czytnikiem odbywa się bezdotykowo.

Wkładka blueChip zastępuje wkładkę mechaniczną i jest dostępna - w wersji połówkowej, obustronnej i z gałką - we wszystkich popularnych długościach. Pasuje do wszystkich standardowych zamków. System elektroniczny znajduje się we wkładce, która działa na baterie lub - na życzenie - posiada zasilanie zewnętrzne. Uruchomienie odbywa się jak w przypadku wkładek mechanicznych - przez włożenie i przekręcenie klucza.

Klucz blueChip może być używany także do identyfikacji w systemach kontroli dostępu i rejestracji czasu. W takim wypadku bezdotykowo sprawdzany jest jego profil dostępu. Jeśli profil jest poprawny, przekaźnik przesyła sygnał do elektrozaczepu, zamka elektrycznego lub barierek. Czytniki (dostępne w wersji natynkowej i podtynkowej) mogą pracować pojedynczo lub stanowić elementy systemu zarządzania budynkiem.

Każdy system blueChip jest dostarczany w formie w pełni skonfigurowanej. Plan klucza jest opracowywany zgodnie z indywidualną analizą potrzeb Klienta i daje praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystkie klucze blueChip mogą być swobodnie przyporządkowane w ramach danego systemu. Przy pomocy specjalnego programu można w każdej chwili szybko i łatwo zmienić, nadać lub odebrać prawa dostępu. Nie trzeba wymieniać kluczy ani wkładek. To wyjątkowa zaleta, która daje znaczne oszczędności w przypadku zagubienia klucza.

Poser des questions sur ce produit