Kontakt

 Radom, ul. Wernera 12
  48 381-15-95
  48 618-06-56
 e-mail: biuro@kowalczyk.eu

Filmy

Więcej

Dla architekta

Więcej

Nowy wymiar wietrzenia

Wietrzenie na 6-tkę to rewolucyjne rozwiązanie, które daje użytkownikowi okien całkiem nowe możliwości. Wymiana powietrza odbywa się przez 6-milimetrową szczelinę utworzoną pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna. To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, dzięki któremu w pomieszczeniach panuje zdrowy klimat i nie dochodzi do zawilgocenia ścian. Dzięki wyjątkowej konstrukcji okucia podczas wietrzenia skrzydło jest bezpieczne zaryglowane. Do wnętrza nie przenikają hałasy ani owady, a straty energii ograniczone są do minimum.

wietrz na 6

Zalety nowego sposobu wietrzenia

Wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę pomiędzy skrzydłem a rama okna jest możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowego okucia – systemu activPilot Comfort stworzonego przez konstruktorów firmy Winkhaus. Wietrzenie na 6-tkę odnosi się nie tylko do szerokości szczeliny, przez którą odbywa się wymiana powietrza, ale także do 6 zalet, które odróżniają je od wietrzenia w sposób tradycyjny.

  •  Zdrowo
  • Bezpiecznie
  • Energooszczędnie
  • Bez przeciągów
  • Cicho
  • Przy każdej pogodzie


Okucie activPilot Comfort może być stosowane do większości dostępnych na rynku okien z PCV, drewna lub aluminium, w tym także okien o nietypowych kształtach.

Wietrzenie automatyczne

Dzięki zastosowaniu okucia w wersji activPilot Comfort PADM, wyposażonego w napęd elektryczny, możliwe jest automatyczne otwieranie i zamykanie okna. Wietrzenie odbywa się w zaprogramowanych cyklach bądź przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym lub pilocie. Rozwiązanie to może być zintegrowane z systemami inteligentnego domu. Badanie Instytutu Fraunhofera potwierdziło przydatność wietrzenia przy pomocy okucia activPilot Comfort PADM jako alternatywy dla systemów wentylacji mechanicznej.

Mieszkanie bez barier

W wersji activPilot Comfort PAD klamka może być umieszczona na dolnym ramiaku okna. Dzięki temu osoby poruszające się na wózkach mogą bez trudu sięgnąć do klamki i przełączyć ją w pozycję wietrzenia lub zamknąć okno. To bardzo dobre rozwiązanie także do okien trudno dostępnych z poziomu podłogi.

Wietrzenie bez strat energii

Jedyna w swoim rodzaju technologia activPilot Comfort pozwala cieszyć się świeżym powietrzem bez niepotrzebnych strat energii. Wietrz swój dom na 6-tkę i oszczędzaj energię!

straty energii