logo

blueMatic EAV2

eav2 eav2-2 eav2-3 eav2-4
Kategoria: blueMatic zamki wielopunktowe

Zamek automatycznie ryglujący z otwieraniem elektrycznym

Zamek blueMatic EAV2 rygluje się automatycznie po domknięciu drzwi. Masywne rygle hakowe są zablokowane w położeniu końcowym. Otwieranie zaryglowanych drzwi od zewnątrz odbywa się przy użyciu silnika elektrycznego, który powoduje cofnięcie rygli i zapadki. Od wewnątrz - drzwi otwieramy tradycyjnie przy pomocy klamki.

Charakterystyka

Plusy rozwiązania:

  • automatyczne ryglowanie 2 masywnymi ryglami hakowymi
  • wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki ryglom hakowym, które zagłębiając się w zaczepach, zapewniają trudne do sforsowania połączenie skrzydła z ościeżnicą
  • możliwość ręcznej blokady całego zamka za pośrednictwem wkładki patentowej - tzw. funkcja Holiday-Lockout
  • długość listwy zamka do 2400 mm
  • kompatybilny z innymi zamkami Winkhaus (podobne wymiary i otwory do frezowania)
  • przystosowany do montażu w drzwiach antywłamaniowych (WK2/WK3)
  • klasa A w systemie VdS

O produkcie

Wyjątkowy komfort użytkowania

Automatycznie ryglujący zamek 3-punktowy EAV z otwieraniem elektrycznym to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie. W momencie domknięcia drzwi dochodzi do automatycznego zaryglowania przez zapadkę (w środkowej części) i 2 rygle masywne (u góry i na dole skrzydła).

Kształt rygli masywnych i konstrukcja części ramowych pozwala na uzyskanie trudnego do sforsowania połączenia skrzydła z ościeżnicą. Otwieranie zaryglowanych drzwi od zewnątrz odbywa się przy użyciu silnika elektrycznego 12V, który powoduje cofnięcie rygli masywnych i zapadki.
Sterować otwarciem zamka można przy pomocy pilota, transpondera lub innych urządzeń do otwierania bez użycia klucza. Od wewnątrz  - drzwi otwieramy tradycyjnie przy pomocy klamki.