image/svg+xml

Etapy montażu okien w nowym budynku – projekt EKONOMICZNY

Montaż okien jest jednym z najważniejszych etapów przy realizacji projektu domu. Dokładność i profesjonalizm na każdym kroku montażu mają wpływ na długotrwałą funkcjonalność i estetykę stolarki PCV firmy Salamander bluevolution, którą wykorzystujemy do projektu EKONOMICZNY 5. Gwarancją wysokiej jakości designu o nowoczesnym wydźwięku są w tym przypadku okna o głębokości 82 mm w kolorze Antracyt Matt 77, wyposażone w okucia Winkhaus, wzmocnienia w skrzydle o grubości 2.5 mm, ciepłe ramki przyszybowe swisspacer oraz eleganckie klamki Dublin w kolorze czarnym matt.

1. Przygotowanie otworu okiennego

Przygotowanie otworu okiennego w projekcie „EKONOMICZNY 5” wymaga dokładności, aby zapewnić idealne dopasowanie stolarki PCV Salamander. Otwór musi być dokładnie zmierzony, żeby okna w kolorze Antracyt Matt 77 mogły zostać efektywnie osadzone, zapewniając maksymalną izolacyjność.

2. Pozycjonowanie i stabilizacja ramy

Zastosowanie stolarki PCV Salamander wymaga precyzyjnego pozycjonowania ramy w otworze. Wszystkie elementy, w tym ciepłe ramki przyszybowe swisspacer, muszą być równomiernie rozmieszczone (gwarantuje to równowagę i właściwe uszczelnienie).

3. Mocowanie ramy okiennej

Montaż ram okiennych na śruby oscieżnicowe z projektu „EKONOMICZNY 5” zapewnia ich trwałość i stabilność. Wykorzystanie śrub oscieżnicowych gwarantuje silne i niezawodne połączenie z konstrukcją budynku, co jest niezbędne dla okien o głębokości 82mm i wzmocnieniach 2.5 mm w skrzydle.

4. Izolacja i uszczelnianie

W projekcie „EKONOMICZNY 5” każde osadzone okno jest izolowane przy pomocy piany Ilbruck FM 350, gwarantując doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Następnie zabezpiecza się pianę od zewnątrz specjalną membraną w płynie (pełni funkcję chroniącą przed wpływem warunków atmosferycznych).

5. Montaż szyby i okuć

Okna z projektu „EKONOMICZNY 5” są wyposażone w okucia Winkhaus, które słyną ze swojej niezawodności i bezpieczeństwa. Klamki Dublin w kolorze czarnym matt dodają elegancji, a ciepłe ramki przyszybowe swisspacer zwiększają izolacyjność termiczną.

6. Wykończenie i estetyka

Wykończenie okien w projekcie „EKONOMICZNY 5” obejmuje montaż ciepłych parapetów wklejonych tydzień przed montażem okien, zapewaniając ich idealne wkomponowanie w elewację. Fartuchy EPDM gwarantują ochronę ściany i parapetu przed wodą.

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości okna, drzwi oraz systemy przesuwne, które są synonimem innowacji i stylu. Jeżeli cenisz sobie wytrzymałość, estetykę oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, skontaktuj się z nami. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, by odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić wsparcie na każdym etapie wyboru i montażu stolarki okiennej. Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie planowania, czy już realizacji projektu domu, możemy dostarczyć rozwiązania na miarę Twoich potrzeb. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontaktu bezpośredniego.

FAQ – Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat montażu okien w projekcie EKONOMICZNY 5

Czy okna Salamander bluevolution są odpowiednie do energooszczędnego budownictwa?

Okna Salamander bluevolution o profilu 82mm zaprojektowano z myślą o wysokiej izolacyjności termicznej. Jest to kluczowe w energooszczędnym budownictwie. Ciepłe ramki przyszybowe swisspacer dodatkowo zwiększają efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Jakie są zalety montażu okien na śruby oscieżnicowe?

Montaż na śruby oscieżnicowe pozwala na bardzo dokładne i mocne przytwierdzenie ramy okiennej do muru, zwiększając bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Jest to metoda szczególnie rekomendowana przy większych wymiarach okien, gdzie dodatkowa siła utrzymania jest niezbędna.

Jakie funkcje pełnią fartuchy EPDM w montażu okien?

Fartuchy EPDM to elastyczne membrany stosowane wokół okien, które zapewniają dodatkową barierę ochronną przeciwko wodzie i wilgoci. Dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowują się do kształtów i nierówności, tworząc szczelne i trwałe wykończenie.